Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kærgårdsvej 11, 9760 Vrå · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 49,2 % | -0,6 % | 1 % | 2,1 % | 1,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 86,6 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 48,6 % | 99,9 % | 99,8 % | 96,4 % | 99,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 101,3 % | -0,6 % | 1 % | 2,2 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 48,6 % | 99,9 % | 99,8 % | 96,4 % | 99,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 51,4 % | 0,1 % | 0,2 % | 3,6 % | 0,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 29,3 % | >999 % | >999 % | 63,5 % | 265,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.673 kr. i 2021 til -16.142 kr. i 2025 (−142 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -21 | -12 | -28 | -16 | +42 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.655.504 kr. i 2021 til 54.989 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.656 | -22 | 42 | 102 | 55 | −46 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.655.504 kr. i 2021 til 41.580 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.656 | -22 | 33 | 73 | 42 | −43 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.120 | 300 | 300 | 624 | 624 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.120 | 300 | 300 | 624 | 624 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.119.694 kr. i 2021 til 17.754 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.120 | 505 | 618 | 79 | 18 | −77 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.312 | 3.176 | 3.093 | 2.837 | 2.627 | −7 % | |
| Aktiver i alt | 7.432 | 3.476 | 3.393 | 3.461 | 3.251 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 3.608.327 kr. i 2021 til 3.244.087 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.608 | 3.472 | 3.387 | 3.338 | 3.244 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.823.175 kr. i 2021 til 6.682 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.823 | 4 | 6 | 124 | 7 | −95 % | |
| Passiver i alt | 7.432 | 3.476 | 3.393 | 3.461 | 3.251 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vrå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring