Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hobrovej 146, 9530 Støvring · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -3,4 % | -1,9 % | -0,8 % | -9,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 296,9 % | 282,8 % | 258,3 % | 220 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 81 % | 78,7 % | 77,6 % | 72,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -4,2 % | -2,4 % | -1 % | -12,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 81 % | 78,7 % | 77,6 % | 72,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 19 % | 21,3 % | 22,4 % | 27,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 151,4 % | 0,8 % | 1,8 % | 132,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.956 kr. i 2021 til -9.930 kr. i 2022 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -10 | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.956 kr. i 2021 til -275.699 kr. i 2025 (−3365 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -10 | – | -159 | -276 | −73 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 5.452.787 kr. i 2021 til -758.995 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.453 | -307 | -150 | -49 | -759 | −1452 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.468.928 kr. i 2021 til -756.874 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.469 | -294 | -160 | -70 | -757 | −987 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.354 | 4.300 | 4.194 | 4.197 | 4.124 | −2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.354 | 4.300 | 4.194 | 4.197 | 4.124 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 4.054.273 kr. i 2021 til 2.374.450 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.054 | 2.238 | 13 | 31 | 2.374 | +7545 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.679 | 4.390 | 4.468 | 4.426 | 3.953 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 9.034 | 8.691 | 8.662 | 8.622 | 8.076 | −6 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.389.225 kr. i 2021 til 5.863.703 kr. i 2025 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.389 | 7.038 | 6.819 | 6.688 | 5.864 | −12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 1.644.550 kr. i 2021 til 1.796.805 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.645 | 1.479 | 1.580 | 1.714 | 1.797 | +5 % | |
| Passiver i alt | 9.034 | 8.691 | 8.662 | 8.622 | 8.076 | −6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Støvring — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rebild