Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Østergade 84, 9700 Brønderslev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 1,9 % | 46 % | 43,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 116,7 % | 359,9 % | 591 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 52,3 % | 77,9 % | 82,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 3,6 % | 59,1 % | 52,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 52,3 % | 77,9 % | 82,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 47,7 % | 22,1 % | 17,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,2 % | 100 % | 23,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -1.249 kr. i 2021 til -33.009 kr. i 2025 (−2543 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | -2 | -9 | -33 | −268 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -1.249 kr. i 2021 til -33.009 kr. i 2025 (−2543 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -1 | -2 | -9 | -33 | −268 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -196.079 kr. i 2021 til 7.261.452 kr. i 2025 (+3803 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -196 | 1.093 | 93 | 3.877 | 7.261 | +87 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -196.079 kr. i 2021 til 7.248.438 kr. i 2025 (+3797 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -196 | 1.093 | 96 | 3.870 | 7.248 | +87 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.498 | 2.732 | 3.191 | 5.122 | 1.907 | −63 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.498 | 2.732 | 3.191 | 5.122 | 1.907 | −63 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.301 kr. i 2021 til 590.772 kr. i 2025 (+45309 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 0 | 4 | 913 | 591 | −35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 363 | 399 | 1.933 | 3.285 | 14.753 | +349 % | |
| Aktiver i alt | 1.860 | 3.131 | 5.125 | 8.407 | 16.661 | +98 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.497.824 kr. i 2021 til 13.729.726 kr. i 2025 (+817 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.498 | 2.697 | 2.679 | 6.549 | 13.730 | +110 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 156.376 kr. i 2022 til 434.746 kr. i 2025 (+178 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 156 | 167 | 946 | 435 | −54 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 362.542 kr. i 2021 til 2.496.135 kr. i 2025 (+589 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 363 | 278 | 1.656 | 913 | 2.496 | +174 % | |
| Passiver i alt | 1.860 | 3.131 | 5.125 | 8.407 | 16.661 | +98 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brønderslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brønderslev