Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Birkevej 12, 3500 Værløse · Anden teknisk rådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | <999 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | <999 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 21,6 % | -45,5 % | 1,2 % | 14,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 445,8 % | 457,4 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92,5 % | 77,6 % | 78,1 % | 94,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 23,4 % | -58,7 % | 1,6 % | 15,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 92,5 % | 77,6 % | 78,1 % | 94,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7,5 % | 22,4 % | 21,9 % | 5,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 8,6 % | 9,2 % | 3,7 % | 54,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | 1 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -27.666 kr. i 2021 til -29.054 kr. i 2024 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -28 | -43 | -24 | -29 | −22 % | |
| Personaleomkostninger | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -30.066 kr. i 2021 til -31.454 kr. i 2024 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -30 | -45 | -26 | -31 | −20 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 159.599 kr. i 2021 til 42.941 kr. i 2024 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 160 | -196 | 5 | 43 | +690 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 124.179 kr. i 2021 til 42.941 kr. i 2024 (−65 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 124 | -196 | 5 | 43 | +690 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.687 kr. i 2021 til 8.094 kr. i 2024 (+120 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 9 | 4 | 8 | +129 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 574 | 431 | 435 | 288 | −34 % | |
| Aktiver i alt | 574 | 431 | 435 | 288 | −34 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 530.902 kr. i 2021 til 272.877 kr. i 2024 (−49 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 531 | 334 | 340 | 273 | −20 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 42.987 kr. i 2021 til 14.890 kr. i 2024 (−65 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 97 | 95 | 15 | −84 % | |
| Passiver i alt | 574 | 431 | 435 | 288 | −34 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Værløse — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø