Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Røddinglundvej 8, 7480 Vildbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 22 % | -0,5 % | 23,1 % | 17,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 120,1 % | 183,5 % | 153,7 % | 133,1 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 83,1 % | 82,2 % | 78,6 % | 75,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 26,5 % | -0,6 % | 29,4 % | 23,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 83,1 % | 82,2 % | 78,6 % | 75,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 16,9 % | 17,8 % | 21,4 % | 24,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,7 % | 65,2 % | 71,5 % | 67,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -10.000 kr. i 2021 til -15.125 kr. i 2025 (−51 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -10 | -11 | -11 | -13 | -15 | −14 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 180.665 kr. i 2021 til 151.419 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 181 | 123 | -3 | 167 | 151 | −9 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 180.665 kr. i 2021 til 151.419 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 181 | 123 | -3 | 167 | 151 | −9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 386 | 445 | 378 | 484 | 580 | +20 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 386 | 445 | 378 | 484 | 580 | +20 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 12.667 kr. i 2021 til 146.056 kr. i 2025 (+1053 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13 | 3 | 65 | 110 | 146 | +32 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 46 | 113 | 183 | 237 | 287 | +21 % | |
| Aktiver i alt | 432 | 558 | 561 | 721 | 866 | +20 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 398.310 kr. i 2021 til 650.897 kr. i 2025 (+63 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 398 | 464 | 461 | 567 | 651 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 33.331 kr. i 2021 til 215.298 kr. i 2025 (+546 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 33 | 94 | 100 | 154 | 215 | +39 % | |
| Passiver i alt | 432 | 558 | 561 | 721 | 866 | +20 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vildbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herning