Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skomagergade 11, 4000 Roskilde · Efterforskning og private vagt- og sikkerhedsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 0 | 1,3 | 1,3 | 1,1 | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -74,2 % | 24,6 % | 7,1 % | -92,7 % | 23,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 108,8 % | 157,1 % | 172,4 % | 80,7 % | 101,5 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 11,2 % | 37,3 % | 36,3 % | -24,3 % | 1,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -661,1 % | 65,9 % | 19,5 % | 381,2 % | >999 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -119.659 kr. | 267.711 kr. | 121.928 kr. | -373.572 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 11,2 % | 37,3 % | 36,3 % | -24,3 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 88,8 % | 62,7 % | 63,7 % | 124,3 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 18,2 % | 0 % | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 5.492 kr. i 2021 til 79.863 kr. i 2025 (+1354 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 1.207 | 938 | 486 | 80 | −84 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 125.151 kr. i 2021 til 21.585 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 125 | 939 | 716 | 462 | 22 | −95 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -128.523 kr. i 2021 til 2.591 kr. i 2025 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -129 | 252 | 113 | -374 | 3 | +101 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -677.224 kr. i 2021 til -30.379 kr. i 2025 (+96 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -677 | 201 | 103 | -395 | -30 | +92 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -528.892 kr. i 2021 til 109.765 kr. i 2025 (+121 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -529 | 155 | 57 | -395 | 110 | +128 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 24 | 9 | 0 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 24 | 9 | 0 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 71.876 kr. i 2022 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 72 | 0 | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 688 | 620 | 804 | 426 | 473 | +11 % | |
| Aktiver i alt | 712 | 630 | 804 | 426 | 473 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 80.000 kr. i 2021 til 6.075 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 80 | 235 | 292 | -104 | 6 | +106 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 46.222 kr. i 2023 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 46 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 632.372 kr. i 2021 til 466.127 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 632 | 395 | 466 | 528 | 466 | −12 % | |
| Passiver i alt | 712 | 630 | 804 | 426 | 473 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roskilde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde