Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Agervænget 11, 4420 Regstrup · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 15,6 % | -2 % | 12,3 % | 9,7 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 968,9 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 92,8 % | 92,4 % | 93 % | 91,4 % | 93,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 16,9 % | -2,2 % | 13,3 % | 10,6 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 92,8 % | 92,4 % | 93 % | 91,4 % | 93,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 7,2 % | 7,6 % | 7 % | 8,6 % | 6,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 24,7 % | 113,2 % | 18 % | 7,5 % | 1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.500 kr. i 2021 til -12.189 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -9 | -10 | -20 | -12 | +40 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 685.021 kr. i 2021 til 116.014 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 685 | -72 | – | 485 | 116 | −76 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 640.999 kr. i 2021 til 89.328 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 641 | -72 | 500 | 420 | 89 | −79 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.224 | 806 | 652 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.224 | 806 | 652 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 73.265 kr. i 2021 til 2.702 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 73 | 309 | 51 | 28 | 3 | −90 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.876 | 2.797 | 3.403 | 4.345 | 4.205 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 4.099 | 3.603 | 4.055 | 4.345 | 4.205 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.802.639 kr. i 2021 til 3.925.803 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.803 | 3.330 | 3.771 | 3.971 | 3.926 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 296.833 kr. i 2021 til 278.772 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 297 | 273 | 284 | 374 | 279 | −25 % | |
| Passiver i alt | 4.099 | 3.603 | 4.055 | 4.345 | 4.205 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Regstrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holbæk