Finansiel kreditstyrke
BETAModerat
Confidence 100%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Surhavevej 14A, 6650 Brørup · Drift af dagcentre mv.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 15,1 % | 1,9 % | -20,8 % | 0,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 193,4 % | 194,8 % | 168 % | 132,3 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 48,3 % | 48,7 % | 40,5 % | 24,4 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 31,4 % | 4 % | -51,5 % | 2,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 48,3 % | 48,7 % | 40,5 % | 24,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 51,7 % | 51,3 % | 59,5 % | 75,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 46,9 % | 56 % | 23,2 % | 6,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 138.251 kr. i 2021 til 73.839 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 138 | 149 | 74 | -9 | 74 | +935 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 62.398 kr. i 2021 til 69.104 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 62 | 61 | 61 | 67 | 69 | +2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 75.853 kr. i 2021 til 4.735 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 76 | 88 | 13 | -76 | 5 | +106 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 75.577 kr. i 2021 til 4.468 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 76 | 87 | 12 | -77 | 4 | +106 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 58.947 kr. i 2021 til 4.468 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 59 | 68 | 9 | -77 | 4 | +106 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 9.997 kr. i 2021 til 29.482 kr. i 2025 (+195 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 109 | 133 | 51 | 29 | −42 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 354 | 449 | 463 | 368 | 628 | +71 % | |
| Aktiver i alt | 354 | 449 | 463 | 368 | 628 | +71 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 148.597 kr. i 2021 til 153.317 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 149 | 217 | 226 | 149 | 153 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 205.375 kr. i 2021 til 474.639 kr. i 2025 (+131 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 205 | 232 | 238 | 219 | 475 | +117 % | |
| Passiver i alt | 354 | 449 | 463 | 368 | 628 | +71 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske