Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bjerndrupvej 9, 6560 Sommersted · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,4 | -0,4 | -1,3 | -8,3 | -4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 40,6 % | 31,6 % | 31,5 % | 10,4 % | 17,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 239,4 % | 653,9 % | 357,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,3 % | 98,6 % | 98,9 % | 98,9 % | 93,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 41,7 % | 32,1 % | 31,8 % | 10,5 % | 19,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -4.850 kr. | -5.475 kr. | -16.498 kr. | -108.543 kr. | -157.308 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,9 % | 96,8 % | 98 % | 98,4 % | 93,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,7 % | 1,4 % | 1,1 % | 1,1 % | 6,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 239,4 % | 653,9 % | 308,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.850 kr. i 2021 til -137.808 kr. i 2025 (−2741 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -5 | -16 | -109 | -138 | −27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -17.850 kr. i 2021 til -191.408 kr. i 2025 (−972 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -18 | -29 | -122 | -191 | −57 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.434.365 kr. i 2021 til 790.410 kr. i 2024 (−45 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.434 | 1.572 | 2.191 | 790 | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.435.725 kr. i 2021 til 1.751.883 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.436 | 1.572 | 2.191 | 790 | 1.752 | +122 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 59 | 46 | 33 | 20 | 0 | −100 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 4.465 | 4.977 | 5.378 | +8 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.607 | 1.753 | 2.284 | 2.087 | 2.120 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.666 | 1.798 | 6.782 | 7.083 | 7.498 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.873.162 kr. i 2021 til 1.998.647 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.873 | 3.171 | 175 | 554 | 1.999 | +261 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.873 | 3.171 | 175 | 554 | 2.319 | +319 % | |
| Aktiver i alt | 3.539 | 4.969 | 6.957 | 7.637 | 9.817 | +29 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.441.454 kr. i 2021 til 9.168.792 kr. i 2025 (+166 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.441 | 4.899 | 6.883 | 7.552 | 9.169 | +21 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 97.215 kr. i 2021 til 648.204 kr. i 2025 (+567 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 97 | 70 | 73 | 85 | 648 | +666 % | |
| Passiver i alt | 3.539 | 4.969 | 6.957 | 7.637 | 9.817 | +29 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 0 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sommersted — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Haderslev