God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Egholmsvej 35, 8660 Skanderborg · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -14,1 % | 158,7 % | 69,5 % | -5,2 % | -10,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 29,2 % | 643,9 % | >999 % | 580,1 % | 111,5 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 80 % | 89,8 % | 92,5 % | 87,9 % | 59,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -17,7 % | 176,7 % | 75,2 % | -5,9 % | -17,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 80 % | 89,8 % | 92,5 % | 87,9 % | 59,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 20 % | 10,2 % | 7,5 % | 12,1 % | 40,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,6 % | 625,7 % | >999 % | 566,1 % | 74,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -3.795 kr. i 2022 til -7.481 kr. i 2026 (−97 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -4 | -4 | -6 | -7 | −17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -4.114 kr. i 2023 til -7.481 kr. i 2026 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -4 | -4 | -6 | -7 | −17 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 185.886 kr. i 2023 til -7.481 kr. i 2026 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 186 | 140 | -7 | -7 | −8 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -6.005 kr. i 2022 til -7.481 kr. i 2026 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | 186 | 140 | -7 | -7 | −8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 40 | 40 | 40 | 40 | 40 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 305 kr. i 2022 til 22.065 kr. i 2026 (+7134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 75 | 159 | 92 | 22 | −76 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2 | 77 | 161 | 95 | 33 | −65 % | |
| Aktiver i alt | 42 | 117 | 201 | 135 | 73 | −46 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 33.995 kr. i 2022 til 43.407 kr. i 2026 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 34 | 105 | 186 | 118 | 43 | −63 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 8.485 kr. i 2022 til 29.588 kr. i 2026 (+249 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8 | 12 | 15 | 16 | 30 | +81 % | |
| Passiver i alt | 42 | 117 | 201 | 135 | 73 | −46 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2025 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Skanderborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Skanderborg