Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Næsbyholmsvej 7, 2665 Vallensbæk Strand · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5,1 % | 4,3 % | 0,5 % | -8,4 % | -5,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 904,6 % | 958,8 % | 985,6 % | 956 % | 619,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5,1 % | 4,3 % | 0,5 % | -8,4 % | -5,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 904,6 % | 958,8 % | 985,6 % | 956 % | 619,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -23.473 kr. i 2025 (−369 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -6 | -7 | -9 | -23 | −174 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 525.100 kr. i 2021 til -526.516 kr. i 2025 (−200 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 525 | 459 | 54 | -823 | -527 | +36 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 525.100 kr. i 2021 til -526.516 kr. i 2025 (−200 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 525 | 459 | 54 | -823 | -527 | +36 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.243 | 10.641 | 10.633 | 9.750 | 9.246 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.243 | 10.641 | 10.633 | 9.750 | 9.246 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 63.051 kr. i 2021 til 43.159 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 63 | 67 | 69 | 67 | 43 | −35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 63 | 67 | 69 | 67 | 43 | −35 % | |
| Aktiver i alt | 10.306 | 10.708 | 10.702 | 9.817 | 9.289 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 10.299.378 kr. i 2021 til 9.281.780 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.299 | 10.701 | 10.695 | 9.810 | 9.282 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 | 0 % | |
| Passiver i alt | 10.306 | 10.708 | 10.702 | 9.817 | 9.289 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vallensbæk Strand — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vallensbæk