Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sterrebyvej 11, 5762 Vester Skerninge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,3 % | 1,8 % | -1,9 % | 1,8 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,4 % | 1,1 % | 0,7 % | 0,7 % | 0,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 13,9 % | 15,6 % | 13,8 % | 15,5 % | 17,3 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 1,8 % | 11,4 % | -13,8 % | 11,4 % | 10,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 13,9 % | 15,6 % | 13,8 % | 15,5 % | 17,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 86,1 % | 84,4 % | 86,2 % | 84,5 % | 82,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0,4 % | 0,7 % | 0 % | 0,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.063 kr. i 2021 til -7.723 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -7 | -7 | -7 | -8 | −4 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.063 kr. i 2021 til -7.723 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -8 | -7 | -7 | -7 | -8 | −4 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 8.488 kr. i 2021 til 60.178 kr. i 2024 (+609 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 61 | -64 | 60 | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 8.488 kr. i 2021 til 60.699 kr. i 2025 (+615 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 61 | -64 | 60 | 61 | +1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.375 | 3.375 | 3.375 | 3.375 | 3.375 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.375 | 3.375 | 3.375 | 3.375 | 3.375 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 369 kr. i 2021 til 19.977 kr. i 2025 (+5314 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 12 | 19 | 0 | 20 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 12 | 31 | 19 | 19 | 20 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 3.387 | 3.406 | 3.394 | 3.394 | 3.395 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 470.913 kr. i 2021 til 588.086 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 471 | 532 | 467 | 527 | 588 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.916.006 kr. i 2021 til 2.806.891 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.916 | 2.875 | 2.927 | 2.867 | 2.807 | −2 % | |
| Passiver i alt | 3.387 | 3.406 | 3.394 | 3.394 | 3.395 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vester Skerninge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg