Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hunetorpvej 32, 9492 Blokhus · Formueforvaltning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | -0,4 | -2,4 | -0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -21,3 % | 9,7 % | 12,1 % | 4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 477,3 % | 525,5 % | 494,5 % | 504,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 81,3 % | 83,1 % | 81,9 % | 82,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -26,3 % | 11,7 % | 14,8 % | 4,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | -828.796 kr. | -2.149.001 kr. | -1.194.768 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 81,3 % | 83,1 % | 81,9 % | 82,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 18,7 % | 16,9 % | 18,1 % | 17,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 8 % | 16,8 % | 6,6 % | 12,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -1.636.597 kr. i 2021 til -590.449 kr. i 2025 (+64 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.637 | -957 | -225 | -1.544 | -590 | +62 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 679.769 kr. i 2021 til 604.319 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 680 | 604 | 604 | 605 | 604 | −0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -2.316.366 kr. i 2021 til -1.231.856 kr. i 2025 (+47 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2.316 | -1.561 | -864 | -2.184 | -1.232 | +44 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 35.732.747 kr. i 2021 til 12.151.513 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 35.733 | -39.219 | 20.815 | 34.010 | 12.152 | −64 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 28.218.961 kr. i 2021 til 9.609.133 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 28.219 | -39.324 | 19.774 | 29.376 | 9.609 | −67 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 1.690 | 1.654 | 1.617 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 30.889 | 19.474 | 21.230 | 24.176 | 31.182 | +29 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 30.889 | 19.474 | 22.919 | 25.830 | 32.799 | +27 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 3.692.060 kr. i 2021 til 5.100.694 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.692 | 2.769 | 5.793 | 2.879 | 5.101 | +77 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 199.801 | 164.772 | 180.890 | 216.610 | 206.305 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 230.690 | 184.246 | 203.809 | 242.440 | 239.104 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 199.048.684 kr. i 2021 til 198.244.558 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 199.049 | 149.725 | 169.381 | 198.635 | 198.245 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 31.641.307 kr. i 2021 til 40.859.600 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 31.641 | 34.522 | 34.420 | 43.805 | 40.860 | −7 % | |
| Passiver i alt | 230.690 | 184.246 | 203.809 | 242.440 | 239.104 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2021 til 2 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1 | 1 | – | – | 2 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Blokhus — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Jammerbugt