God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Vestergade 33, 7570 Vemb · Fremstilling af døre og vinduer af træ
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,3 | 1,4 | 1,5 | 1,4 | 1,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 14,4 % | 16,9 % | 19,5 % | 10 % | 14,3 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 96,7 % | 108,4 % | 113,1 % | 71,9 % | 99,9 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 24,3 % | 32,6 % | 37,9 % | 32,5 % | 37,6 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 59,2 % | 51,7 % | 51,5 % | 30,7 % | 37,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 3.993.310 kr. | 5.037.533 kr. | 7.280.217 kr. | 6.005.399 kr. | 10.739.588 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 24,3 % | 32,6 % | 37,9 % | 32,5 % | 37,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 75,7 % | 67,4 % | 62,1 % | 67,5 % | 62,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | 0,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 13.017.974 kr. i 2022 til 23.875.007 kr. i 2026 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.018 | 14.814 | 19.131 | 18.222 | 23.875 | +31 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 8.953.747 kr. i 2022 til 12.793.719 kr. i 2026 (+43 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 8.954 | 9.776 | 11.851 | 11.675 | 12.794 | +10 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 3.208.314 kr. i 2022 til 8.328.863 kr. i 2026 (+160 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.208 | 4.244 | 6.363 | 4.833 | 8.329 | +72 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 2.904.398 kr. i 2022 til 7.596.338 kr. i 2026 (+162 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.904 | 3.873 | 5.894 | 4.212 | 7.596 | +80 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.251.086 kr. i 2022 til 5.907.750 kr. i 2026 (+162 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.251 | 3.008 | 4.582 | 3.280 | 5.908 | +80 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 185 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8.833 | 9.528 | 13.867 | 23.759 | 26.766 | +13 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 8.833 | 9.528 | 13.867 | 23.759 | 26.950 | +13 % | |
| Varebeholdninger | 4.576 | 6.472 | 4.417 | 6.490 | 6.568 | +1 % | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | 115 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.849 | 8.316 | 9.577 | 9.117 | 14.495 | +59 % | |
| Aktiver i alt | 15.682 | 17.844 | 23.444 | 32.876 | 41.445 | +26 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.805.222 kr. i 2022 til 15.582.301 kr. i 2026 (+309 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.805 | 5.813 | 8.895 | 10.675 | 15.582 | +46 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 4.086.289 kr. i 2022 til 10.057.305 kr. i 2026 (+146 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.086 | 3.389 | 5.050 | 8.047 | 10.057 | +25 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 7.084.588 kr. i 2022 til 14.512.688 kr. i 2026 (+105 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.085 | 7.670 | 8.466 | 12.671 | 14.513 | +15 % | |
| Passiver i alt | 15.682 | 17.844 | 23.444 | 32.876 | 41.445 | +26 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 20 kr. i 2022 til 25 kr. i 2026 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 20 | 22 | 22 | 22 | 25 | +14 % | |
17 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vemb — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro