Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sandmosevej 46B, 8270 Højbjerg · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | 86,5 % | 90,7 % | 89,8 % | 90 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | — | -5,7 % | 34,6 % | 36,8 % | 30,5 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -15,1 % | 14,7 % | 23 % | 33,4 % | 21,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 298,5 % | 645,6 % | 434,8 % | 615,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 41,6 % | 50,6 % | 75,9 % | 58,7 % | 62,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -36,3 % | 29,1 % | 30,3 % | 57 % | 34,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,6 % | 50,6 % | 75,9 % | 58,7 % | 62,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,4 % | 49,4 % | 24,1 % | 41,3 % | 37,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 104,5 % | 264,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 340.400 kr. i 2022 til 774.114 kr. i 2025 (+127 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 340 | 479 | 979 | 774 | −21 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 439.101 kr. i 2021 til 696.903 kr. i 2025 (+59 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 439 | 295 | 434 | 879 | 697 | −21 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 356.596 kr. i 2021 til 460.863 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 357 | 314 | 269 | 519 | 461 | −11 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 82.505 kr. i 2021 til 236.040 kr. i 2025 (+186 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 83 | -19 | 166 | 360 | 236 | −34 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -106.211 kr. i 2021 til 267.581 kr. i 2025 (+352 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -106 | 121 | 179 | 400 | 268 | −33 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -106.211 kr. i 2021 til 267.581 kr. i 2025 (+352 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -106 | 120 | 179 | 400 | 268 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 140 | – | 0 | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 140 | – | 0 | 0 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 202.879 kr. i 2024 til 274.285 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 203 | 274 | +35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 703 | 675 | 779 | 1.195 | 1.255 | +5 % | |
| Aktiver i alt | 703 | 815 | 779 | 1.195 | 1.255 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 292.471 kr. i 2021 til 785.553 kr. i 2025 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 292 | 412 | 591 | 701 | 786 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | 128 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 235.371 kr. i 2021 til 103.741 kr. i 2025 (−56 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 235 | 105 | 179 | 194 | 104 | −47 % | |
| Passiver i alt | 703 | 815 | 779 | 1.195 | 1.255 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus