Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kallehavevej 3, 8940 Randers SV · Andre liberale, videnskabelige og tekniske tjenesteydelser i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,4 % | 10,8 % | 16 % | 9,9 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 162,8 % | 257 % | 186,5 % | 211,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 38,6 % | 61,1 % | 46,4 % | 52,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 11,4 % | 17,7 % | 34,5 % | 18,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 38,6 % | 61,1 % | 46,4 % | 52,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 61,4 % | 38,9 % | 53,6 % | 47,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 146,1 % | 230,8 % | 78,8 % | 142,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 135.580 kr. i 2021 til 203.446 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 136 | 402 | 226 | 229 | 203 | −11 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 104.218 kr. i 2021 til 148.096 kr. i 2025 (+42 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 104 | 384 | 197 | 148 | 148 | +0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 31.362 kr. i 2021 til 55.350 kr. i 2025 (+76 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 18 | 29 | 81 | 55 | −32 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 28.835 kr. i 2021 til 52.125 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 15 | 28 | 77 | 52 | −33 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 22.301 kr. i 2021 til 40.333 kr. i 2025 (+81 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 22 | 12 | 22 | 60 | 40 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 135.569 kr. i 2021 til 273.167 kr. i 2025 (+101 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 136 | 236 | 181 | 158 | 273 | +73 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 277 | 262 | 201 | 373 | 406 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 277 | 262 | 201 | 373 | 406 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 61.681 kr. i 2021 til 213.522 kr. i 2025 (+246 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 62 | 101 | 123 | 173 | 214 | +23 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 215.724 kr. i 2021 til 192.020 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 216 | 161 | 78 | 200 | 192 | −4 % | |
| Passiver i alt | 277 | 262 | 201 | 373 | 406 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers