Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lucernevej 123, 2610 Rødovre · El-installation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,6 | 2,9 | 2,5 | 1,7 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 16 % | 59,2 % | 61,2 % | 41,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 472,1 % | 247,5 % | 268,4 % | 172,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 79,3 % | 61,2 % | 64,6 % | 45,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 20,1 % | 96,7 % | 94,8 % | 89,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 564.891 kr. | 1.900.320 kr. | 1.192.156 kr. | 617.307 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 79,3 % | 61,2 % | 64,6 % | 45,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 20,7 % | 38,8 % | 35,4 % | 54,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 472,1 % | 204,9 % | 141,1 % | 135,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.473.456 kr. i 2021 til 1.415.318 kr. i 2025 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.473 | 1.474 | 2.861 | 1.942 | 1.415 | −27 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 947.098 kr. i 2021 til 798.011 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 947 | 909 | 960 | 750 | 798 | +6 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.507.108 kr. i 2021 til 585.451 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.507 | 533 | 1.868 | 1.160 | 585 | −50 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.483.160 kr. i 2021 til 547.566 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.483 | 513 | 1.868 | 1.170 | 548 | −53 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.150.663 kr. i 2021 til 429.165 kr. i 2025 (−63 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.151 | 399 | 1.449 | 909 | 429 | −53 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 204 | 173 | 141 | 109 | 77 | −29 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 8 | 8 | 8 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 204 | 173 | 149 | 117 | 85 | −27 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.999.402 kr. i 2021 til 751.558 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.999 | 2.325 | 1.905 | 719 | 752 | +5 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.281 | 2.325 | 2.301 | 1.367 | 960 | −30 % | |
| Aktiver i alt | 2.485 | 2.497 | 2.450 | 1.485 | 1.045 | −30 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.639.011 kr. i 2021 til 479.165 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.639 | 1.981 | 1.499 | 959 | 479 | −50 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 819.918 kr. i 2021 til 555.191 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 820 | 492 | 930 | 509 | 555 | +9 % | |
| Passiver i alt | 2.485 | 2.497 | 2.450 | 1.485 | 1.045 | −30 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rødovre