Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Lervejdal 14D, 8740 Brædstrup · Dyrkning af træer og andre skovbrugsaktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,2 | -0,5 | 0,5 | -1,2 | 0,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 0 % | -0,8 % | -0,4 % | -1,6 % | -1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 22,4 % | 19,4 % | 23,5 % | 10,6 % | 14,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 82,9 % | 82,6 % | 82,3 % | 81,9 % | 80,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | -1 % | -0,4 % | -1,9 % | -1,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 28.917 kr. | -22.339 kr. | 21.550 kr. | -50.377 kr. | 15.396 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 82,9 % | 82,6 % | 82,3 % | 81,9 % | 80,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 17,1 % | 17,4 % | 17,7 % | 18,1 % | 19,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 21,2 % | 15,9 % | 14,3 % | 9,8 % | 14,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 28.917 kr. i 2021 til 15.396 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 29 | -22 | 22 | -50 | 15 | +131 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 15.514 kr. i 2021 til -27.174 kr. i 2025 (−275 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 16 | -65 | -21 | -93 | -27 | +71 % | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.382 kr. i 2021 til -96.532 kr. i 2025 (−4153 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | -80 | -35 | -149 | -97 | +35 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 9.457 | 9.415 | 9.372 | 9.329 | 9.287 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.457 | 9.415 | 9.372 | 9.329 | 9.287 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 134.870 kr. i 2021 til 119.477 kr. i 2025 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 135 | 105 | 98 | 69 | 119 | +72 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 143 | 128 | 161 | 75 | 119 | +60 % | |
| Aktiver i alt | 9.600 | 9.543 | 9.533 | 9.404 | 9.406 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 7.962.939 kr. i 2021 til 7.601.411 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.963 | 7.883 | 7.847 | 7.698 | 7.601 | −1 % | |
| Langfristet gæld i alt | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 636.996 kr. i 2021 til 804.860 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 637 | 660 | 685 | 706 | 805 | +14 % | |
| Passiver i alt | 9.600 | 9.543 | 9.533 | 9.404 | 9.406 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brædstrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens