Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Akseltorv 13, 6000 Kolding · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 48,8 % | 39,4 % | 22,2 % | 18,3 % | 22,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 343,1 % | 294 % | >999 % | >999 % | 518 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 98,6 % | 98 % | 96,5 % | 97,8 % | 88,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 49,4 % | 40,2 % | 23 % | 18,7 % | 25,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 98,6 % | 98 % | 96,5 % | 97,8 % | 88,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 1,4 % | 2 % | 3,5 % | 2,2 % | 11,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 6,7 % | 9,1 % | 2,9 % | 84,8 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -12.500 kr. i 2021 til -47.576 kr. i 2025 (−281 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -13 | -17 | -24 | -25 | -48 | −91 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -12.500 kr. i 2021 til -47.576 kr. i 2025 (−281 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -13 | -17 | -24 | -25 | -48 | −91 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 5.133.474 kr. i 2021 til 9.479.822 kr. i 2025 (+85 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.133 | 6.883 | 5.096 | 5.157 | 9.480 | +84 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 5.133.474 kr. i 2021 til 9.341.835 kr. i 2025 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.133 | 6.891 | 5.102 | 5.065 | 9.342 | +84 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10.027 | 16.487 | 9.617 | 10.380 | 15.851 | +53 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.027 | 16.487 | 9.617 | 10.380 | 15.851 | +53 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 9.782 kr. i 2021 til 13.196 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 31 | 23 | 511 | 13 | −97 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 500 | 1.020 | 13.340 | 17.316 | 25.358 | +46 % | |
| Aktiver i alt | 10.527 | 17.506 | 22.957 | 27.696 | 41.208 | +49 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 10.381.391 kr. i 2021 til 36.313.286 kr. i 2025 (+250 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10.381 | 17.159 | 22.147 | 27.093 | 36.313 | +34 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 145.666 kr. i 2021 til 4.895.163 kr. i 2025 (+3261 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 146 | 347 | 811 | 603 | 4.895 | +712 % | |
| Passiver i alt | 10.527 | 17.506 | 22.957 | 27.696 | 41.208 | +49 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Kolding — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Kolding