Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Viumvej 18, 7870 Roslev · Maleraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,3 | 0,8 | 1,4 | 0,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 10,4 % | 36,3 % | -31,8 % | 37,1 % | -7,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 65,9 % | 94,4 % | 66,9 % | 112,5 % | 84,8 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | -20,4 % | 15,8 % | -13,7 % | 26,9 % | 14,8 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | -51,1 % | 229,9 % | 232,3 % | 137,7 % | -49,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 227.846 kr. | 697.320 kr. | -379.942 kr. | 874.416 kr. | 16.051 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -20,4 % | 15,8 % | -13,7 % | 26,9 % | 14,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 120,4 % | 84,2 % | 113,7 % | 73,1 % | 85,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 12,7 % | 25,8 % | 0 % | 9,7 % | 0 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 2.065.840 kr. i 2021 til 1.365.503 kr. i 2025 (−34 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.066 | 3.141 | 2.231 | 2.894 | 1.366 | −53 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.827.494 kr. i 2021 til 1.349.452 kr. i 2025 (−26 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.827 | 2.415 | 2.611 | 2.017 | 1.349 | −33 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 173.138 kr. i 2021 til -100.380 kr. i 2025 (−158 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 173 | 630 | -438 | 787 | -100 | −113 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 164.233 kr. i 2021 til -134.129 kr. i 2025 (−182 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 164 | 619 | -463 | 734 | -134 | −118 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 136.849 kr. i 2021 til -137.129 kr. i 2025 (−200 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 137 | 474 | -362 | 569 | -137 | −124 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 270 | 268 | 276 | 285 | 529 | +85 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 270 | 268 | 276 | 285 | 529 | +85 % | |
| Varebeholdninger | 132 | 258 | 284 | 313 | 378 | +21 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 200.112 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 200 | 284 | 0 | 108 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.040 | 1.039 | 862 | 1.249 | 1.336 | +7 % | |
| Aktiver i alt | 1.310 | 1.306 | 1.138 | 1.534 | 1.865 | +22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -267.921 kr. i 2021 til 276.077 kr. i 2025 (+203 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -268 | 206 | -156 | 413 | 276 | −33 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.578.059 kr. i 2021 til 1.575.671 kr. i 2025 (−0 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.578 | 1.100 | 1.289 | 1.110 | 1.576 | +42 % | |
| Passiver i alt | 1.310 | 1.306 | 1.138 | 1.534 | 1.865 | +22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 4 kr. i 2021 til 3 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 5 | 6 | 5 | 3 | −40 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Roslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.