Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Anemonevej 3, 9970 Strandby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2,2 | 2,2 | 11,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 5 % | 8,6 % | 13 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,6 % | 98,9 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 5 % | 8,7 % | 13,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 174.161 kr. | 175.435 kr. | 934.920 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,6 % | 98,9 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,4 % | 1,1 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 131.326 kr. i 2021 til 934.920 kr. i 2025 (+612 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 131 | 193 | 174 | 175 | 935 | +433 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 48.910 kr. i 2021 til 855.705 kr. i 2025 (+1650 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 49 | 173 | 95 | 96 | 856 | +789 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 520.555 kr. i 2021 til 1.130.141 kr. i 2025 (+117 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 521 | -327 | 393 | 775 | 1.130 | +46 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 449.981 kr. i 2021 til 1.101.539 kr. i 2025 (+145 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 450 | -202 | 359 | 657 | 1.102 | +68 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 409 | 614 | 535 | 455 | 376 | −17 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 687 | 687 | 687 | 687 | 987 | +44 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.095 | 1.301 | 1.221 | 1.142 | 1.363 | +19 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.646.634 kr. i 2021 til 1.697.152 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.647 | 1.733 | 2.122 | 2.443 | 1.697 | −31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 5.946 | 6.543 | 7.134 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 8.009 | 6.918 | 7.167 | 7.685 | 8.497 | +11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.207.795 kr. i 2021 til 8.398.483 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.208 | 6.896 | 7.140 | 7.597 | 8.398 | +11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 19 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 758.257 kr. i 2021 til 23.432 kr. i 2025 (−97 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 758 | 22 | 28 | 23 | 23 | +4 % | |
| Passiver i alt | 8.009 | 6.918 | 7.167 | 7.685 | 8.497 | +11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Strandby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikshavn