Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hørretløkken 241, 8320 Mårslet · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 17,2 % | -42,6 % | 5,4 % | 25,6 % | 3,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 620,2 % | 321,8 % | 246,7 % | 291,4 % | 311,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 83,9 % | 68,9 % | 66,7 % | 70,3 % | 67,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 20,5 % | -61,8 % | 8,1 % | 36,4 % | 5,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 83,9 % | 68,9 % | 66,7 % | 70,3 % | 67,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 16,1 % | 31,1 % | 33,3 % | 29,7 % | 32,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3 % | — | — | — | 3,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 166.104 kr. i 2023 til -23.292 kr. i 2025 (−114 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 166 | 108 | -23 | −122 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -7.762 kr. i 2021 til -23.292 kr. i 2025 (−200 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | 122 | 166 | 108 | -23 | −122 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 493.196 kr. i 2021 til 89.537 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 493 | -679 | 88 | 552 | 90 | −84 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 384.714 kr. i 2021 til 76.483 kr. i 2025 (−80 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 385 | -679 | 88 | 552 | 76 | −86 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 292 | 292 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 292 | 292 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 10.873 kr. i 2021 til 22.880 kr. i 2025 (+110 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 11 | – | – | – | 23 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.239 | 1.595 | 1.338 | 1.866 | 2.149 | +15 % | |
| Aktiver i alt | 2.239 | 1.595 | 1.629 | 2.157 | 2.149 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.877.967 kr. i 2021 til 1.458.430 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.878 | 1.099 | 1.087 | 1.517 | 1.458 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 361.023 kr. i 2021 til 690.215 kr. i 2025 (+91 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 361 | 495 | 542 | 640 | 690 | +8 % | |
| Passiver i alt | 2.239 | 1.595 | 1.629 | 2.157 | 2.149 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Mårslet — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus