Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Esthersvej 32, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 27,1 % | 21,5 % | 11,7 % | 29,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 92,7 % | 89,8 % | 84,5 % | 82,4 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 78,7 % | 76,2 % | 71,3 % | 78,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 34,4 % | 28,2 % | 16,4 % | 37,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,7 % | 76,2 % | 71,3 % | 78,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,3 % | 23,8 % | 28,7 % | 21,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 28,1 % | 48,3 % | 59 % | 28,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.500 kr. i 2021 til -8.313 kr. i 2024 (−11 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -8 | -8 | -8 | -8 | −6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 48.491 kr. i 2021 til 48.036 kr. i 2024 (−1 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 48 | 33 | 14 | 48 | +231 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 50.261 kr. i 2021 til 50.046 kr. i 2024 (−0 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 50 | 35 | 16 | 50 | +205 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 149 | 128 | 106 | 139 | +30 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 149 | 128 | 106 | 139 | +30 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 11.117 kr. i 2021 til 10.733 kr. i 2024 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 19 | 24 | 11 | −55 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 37 | 35 | 34 | 31 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 186 | 162 | 141 | 169 | +21 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 146.021 kr. i 2021 til 132.202 kr. i 2024 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 146 | 124 | 100 | 132 | +32 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 39.515 kr. i 2021 til 37.173 kr. i 2024 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 39 | 40 | 37 | −8 % | |
| Passiver i alt | 186 | 162 | 141 | 169 | +21 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København