Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Laveskov Alle 204, 3050 Humlebæk · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -3,5 % | -153,7 % | -79,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | 448,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,8 % | 97,9 % | 94,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -3,5 % | -157 % | -84,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,8 % | 97,9 % | 94,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,2 % | 2,1 % | 5,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | 448,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.730 kr. i 2021 til -8.554 kr. i 2025 (−27 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -8 | -8 | -9 | −3 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -7 | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.046.358 kr. i 2021 til -139.665 kr. i 2025 (−113 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.046 | 897 | -44 | -691 | -140 | +80 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.046.358 kr. i 2021 til -139.665 kr. i 2025 (−113 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.046 | 897 | -44 | -691 | -140 | +80 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.055 | 1.287 | 947 | 263 | 132 | −50 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.055 | 1.287 | 947 | 263 | 132 | −50 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 150 kr. i 2021 til 43.137 kr. i 2025 (+28658 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 334 | 321 | 186 | 43 | −77 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 334 | 321 | 186 | 43 | −77 % | |
| Aktiver i alt | 1.056 | 1.621 | 1.268 | 450 | 175 | −61 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 984.781 kr. i 2021 til 165.485 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 985 | 1.547 | 1.253 | 440 | 165 | −62 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 70.809 kr. i 2021 til 9.615 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 71 | 74 | 15 | 9 | 10 | +1 % | |
| Passiver i alt | 1.056 | 1.621 | 1.268 | 450 | 175 | −61 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Humlebæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredensborg