God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Herningvej 34, 4800 Nykøbing F · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 50,7 % | 3,3 % | 4,6 % | -65,3 % | -114,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 0,2 % | 1,5 % | 2,8 % | 29,4 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Soliditetsgrad | 51,8 % | 74,1 % | 82,6 % | 74,9 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 97,9 % | 4,4 % | 5,6 % | -87,3 % | -114,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 51,8 % | 74,1 % | 82,6 % | 74,9 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 48,2 % | 25,9 % | 17,4 % | 25,1 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | 0 % | 0,1 % | 0,9 % | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.023 kr. i 2021 til -811 kr. i 2025 (+87 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | -1 | -1 | -1 | -1 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.097.521 kr. i 2021 til -462.196 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.098 | 90 | 128 | -1.111 | -462 | +58 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.099.303 kr. i 2021 til -460.678 kr. i 2025 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.099 | 99 | 133 | -1.108 | -461 | +58 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.134 | 3.016 | 2.865 | 1.570 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.134 | 3.016 | 2.865 | 1.570 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.973 kr. i 2021 til 337.692 kr. i 2025 (+17016 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 0 | 0 | 4 | 338 | +8817 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4 | 12 | 14 | 125 | 403 | +221 % | |
| Aktiver i alt | 4.138 | 3.028 | 2.879 | 1.695 | 403 | −76 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.144.303 kr. i 2021 til 403.123 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.144 | 2.244 | 2.376 | 1.269 | 403 | −68 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.993.773 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.994 | 784 | 502 | 426 | 0 | −100 % | |
| Passiver i alt | 4.138 | 3.028 | 2.879 | 1.695 | 403 | −76 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nykøbing F — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Guldborgsund