Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vangeleddet 55, 2670 Greve · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2,5 | 3,3 | 2,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -1,2 % | -1,6 % | 1,1 % | 2,4 % | 1,6 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 26,3 % | 6,3 % | 13,2 % | 22,8 % | 17 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -0,5 % | -2,2 % | -1,1 % | 1,3 % | 3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 249,5 % | 76,1 % | -99,2 % | 178,8 % | 52,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 403.209 kr. | 522.305 kr. | 440.425 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -0,5 % | -2,2 % | -1,1 % | 1,3 % | 3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 100,5 % | 102,2 % | 101,1 % | 98,7 % | 97 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 26,1 % | 5,8 % | 1,4 % | 17,4 % | 10,6 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 5.002 kr. i 2021 til 440.425 kr. i 2025 (+8705 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 20 | 403 | 522 | 440 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 5.002 kr. i 2021 til 281.341 kr. i 2025 (+5525 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 20 | 244 | 363 | 281 | −23 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -83.978 kr. i 2021 til 102.427 kr. i 2025 (+222 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -84 | -109 | 72 | 165 | 102 | −38 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -66.750 kr. i 2021 til 79.894 kr. i 2025 (+220 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -67 | -85 | 56 | 128 | 80 | −37 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.043 | 5.043 | 4.884 | 4.725 | 4.566 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.043 | 5.043 | 4.884 | 4.725 | 4.566 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 698.990 kr. i 2021 til 262.626 kr. i 2025 (−62 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 699 | 148 | 38 | 481 | 263 | −45 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 702 | 161 | 349 | 630 | 419 | −33 % | |
| Aktiver i alt | 5.745 | 5.204 | 5.233 | 5.355 | 4.985 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -26.750 kr. i 2021 til 151.320 kr. i 2025 (+666 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -27 | -112 | -56 | 71 | 151 | +112 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.097.902 kr. i 2021 til 2.365.383 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.098 | 2.758 | 2.651 | 2.524 | 2.365 | −6 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.673.466 kr. i 2021 til 2.468.192 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.673 | 2.558 | 2.639 | 2.760 | 2.468 | −11 % | |
| Passiver i alt | 5.745 | 5.204 | 5.233 | 5.355 | 4.985 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.