Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hørretvej 135, 8320 Mårslet · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 7,3 % | 12,9 % | 7,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 772,2 % | 658,5 % | 525,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 72,4 % | 94,8 % | 94,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 10,1 % | 13,7 % | 7,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 72,4 % | 94,8 % | 94,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 27,6 % | 5,2 % | 5,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 11,2 % | 17,6 % | 20,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -34.875 kr. i 2021 til -45.825 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -35 | -28 | -26 | -49 | -46 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -34.875 kr. i 2021 til -27.500 kr. i 2022 (+21 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -35 | -28 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.529.061 kr. i 2021 til 450.564 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.529 | -912 | 419 | 684 | 451 | −34 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.160.142 kr. i 2021 til 351.256 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.160 | -912 | 404 | 631 | 351 | −44 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.000 | 2.357 | 2.701 | 3.192 | 3.409 | +7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.000 | 2.357 | 2.701 | 3.192 | 3.409 | +7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 220.553 kr. i 2021 til 50.715 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 221 | 51 | 41 | 45 | 51 | +13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.437 | 3.037 | 2.805 | 1.682 | 1.310 | −22 % | |
| Aktiver i alt | 6.437 | 5.395 | 5.506 | 4.874 | 4.719 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.553.409 kr. i 2021 til 4.470.181 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.553 | 3.584 | 3.988 | 4.619 | 4.470 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 778.100 kr. i 2021 til 249.043 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 778 | 677 | 363 | 255 | 249 | −2 % | |
| Passiver i alt | 6.437 | 5.395 | 5.506 | 4.874 | 4.719 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2024 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 0 | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Mårslet — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus