Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Nurdugsvej 7, 2670 Greve · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -9,6 % | 7,6 % | 10,9 % | -4,1 % | 10,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 97 % | 96,4 % | 99 % | 98,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -9,7 % | 7,8 % | 11,3 % | -4,2 % | 10,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 97 % | 96,4 % | 99 % | 98,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 3 % | 3,6 % | 1 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | 53,4 % | 113,7 % | 66,3 % | 303,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -36.722 kr. i 2022 til -273.342 kr. i 2026 (−644 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -37 | -59 | -56 | -60 | -273 | −359 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 60.000 kr. i 2022 til 502.453 kr. i 2026 (+737 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 60 | 60 | 60 | 538 | 502 | −7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -96.722 kr. i 2022 til -119.403 kr. i 2023 (−23 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -97 | -119 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -1.609.958 kr. i 2022 til 1.787.879 kr. i 2026 (+211 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.610 | 1.312 | 2.037 | -710 | 1.788 | +352 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -1.300.974 kr. i 2022 til 1.580.462 kr. i 2026 (+221 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -1.301 | 1.041 | 1.626 | -558 | 1.580 | +383 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 4.663 | 5.266 | 5.088 | 4.641 | 5.250 | +13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 4.663 | 5.266 | 5.088 | 4.641 | 5.250 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.472.019 kr. i 2022 til 486.128 kr. i 2026 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.472 | 217 | 176 | 92 | 486 | +427 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.836 | 8.445 | 9.879 | 8.871 | 9.674 | +9 % | |
| Aktiver i alt | 13.499 | 13.712 | 14.967 | 13.512 | 14.924 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 13.464.069 kr. i 2022 til 14.763.412 kr. i 2026 (+10 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.464 | 13.305 | 14.431 | 13.373 | 14.763 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 381.767 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 382 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 35.066 kr. i 2022 til 160.258 kr. i 2026 (+357 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 35 | 407 | 154 | 139 | 160 | +15 % | |
| Passiver i alt | 13.499 | 13.712 | 14.967 | 13.512 | 14.924 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2023 til 1 kr. i 2026. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Greve — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.