Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Åkandevej 21, 2700 Brønshøj · Engroshandel med andre maskiner og andet udstyr
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 230,1 | 528,5 | 614,4 | 4.827,1 | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Afkastningsgrad | 2,2 % | 4,2 % | 4,9 % | 8,5 % | 5,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 344 % | 594,9 % | 440 % | 327,2 % | 448,8 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 70,4 % | 82,9 % | 77,1 % | 68,7 % | 77,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,1 % | 5 % | 6,4 % | 12,3 % | 7,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 1.335.762 kr. | 2.016.765 kr. | 1.968.573 kr. | 5.155.378 kr. | 3.304.146 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 70,4 % | 82,9 % | 77,1 % | 68,7 % | 77,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 29,6 % | 17,1 % | 22,9 % | 31,3 % | 22,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 1.335.762 kr. i 2021 til 3.304.146 kr. i 2025 (+147 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.336 | 2.017 | 1.969 | 5.155 | 3.304 | −36 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.329.956 kr. i 2021 til 3.304.146 kr. i 2025 (+148 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.330 | 2.013 | 1.965 | 5.154 | 3.304 | −36 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.174.491 kr. i 2021 til 3.862.579 kr. i 2025 (+229 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.174 | 2.007 | 2.730 | 6.007 | 3.863 | −36 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 907.394 kr. i 2021 til 3.011.821 kr. i 2025 (+232 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 907 | 1.563 | 2.125 | 4.685 | 3.012 | −36 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 8 | 4 | 1 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 8 | 4 | 1 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | 207 | 250 | 4.635 | 5 | 26 | +400 % | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 42.126 | 37.643 | 43.224 | 55.353 | 52.805 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 42.134 | 37.648 | 43.225 | 55.353 | 52.805 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 29.654.670 kr. i 2021 til 41.038.668 kr. i 2025 (+38 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29.655 | 31.218 | 33.342 | 38.027 | 41.039 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 233.541 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 234 | 101 | 59 | 409 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 12.244.367 kr. i 2021 til 11.766.545 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.244 | 6.328 | 9.823 | 16.917 | 11.767 | −30 % | |
| Passiver i alt | 42.134 | 37.648 | 43.225 | 55.353 | 52.805 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
39 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brønshøj — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København