Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Bryggervangen 3, 7120 Vejle Øst · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,4 | 1,4 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 68,9 % | 64,3 % | 70,1 % | 212,1 % | 39,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 170,8 % | 165,2 % | 188,2 % | 211,1 % | 415,3 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 41,5 % | 39,5 % | 46,9 % | 52,6 % | 75,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 166,2 % | 162,9 % | 149,6 % | 403 % | 52,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 2.447.969 kr. | 2.481.570 kr. | — | 5.316.882 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 41,5 % | 39,5 % | 46,9 % | 52,6 % | 75,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 58,5 % | 60,5 % | 53,1 % | 47,4 % | 24,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 118,5 % | 105,4 % | 110,9 % | 210,5 % | 411,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 7.883.383 kr. i 2022 til 321.131 kr. i 2026 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.883 | 8.330 | 8.545 | 5.317 | 321 | −94 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 5.435.414 kr. i 2022 til 5.750.911 kr. i 2024 (+6 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.435 | 5.849 | 5.751 | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 2.434.219 kr. i 2022 til 321.131 kr. i 2026 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.434 | 2.482 | 2.794 | 5.317 | 321 | −94 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 2.500.536 kr. i 2022 til 334.745 kr. i 2026 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.501 | 2.518 | 2.886 | 5.341 | 335 | −94 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.950.076 kr. i 2022 til 261.111 kr. i 2026 (−87 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.950 | 1.960 | 2.250 | 4.181 | 261 | −94 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.963.562 kr. i 2022 til 651.039 kr. i 2026 (−67 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.964 | 1.944 | 1.890 | 1.964 | 651 | −67 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.830 | 3.049 | 3.207 | 1.971 | 657 | −67 % | |
| Aktiver i alt | 2.830 | 3.049 | 3.207 | 1.971 | 657 | −67 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.173.177 kr. i 2022 til 498.453 kr. i 2026 (−58 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.173 | 1.204 | 1.503 | 1.037 | 498 | −52 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 1.656.527 kr. i 2022 til 158.093 kr. i 2026 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.657 | 1.846 | 1.704 | 933 | 158 | −83 % | |
| Passiver i alt | 2.830 | 3.049 | 3.207 | 1.971 | 657 | −67 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 9 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 9 | 10 | 9 | 0 | 0 | – | |
12 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle Øst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.