Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ullerup Skovvej 5, 3390 Hundested · Udlejning og leasing af biler og lette motorkøretøjer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | -1,9 | 1,1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -11,3 % | -25,4 % | 2,5 % | -1,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 813,4 % | 56,8 % | 35,2 % | 30,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 87,7 % | 49,1 % | 32,8 % | 24 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -12,9 % | -51,9 % | 7,5 % | -7,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -212.522 kr. | 620.038 kr. | 507.734 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 87,7 % | 49,1 % | 32,8 % | 24 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 12,3 % | 50,9 % | 67,2 % | 76 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 25,4 % | 1,5 % | 7,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -70.819 kr. i 2022 til 507.734 kr. i 2025 (+817 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -71 | -213 | 620 | 508 | −18 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -327.295 kr. i 2023 til 7.881 kr. i 2025 (+102 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -327 | 66 | 8 | −88 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -70.775 kr. i 2022 til -72.984 kr. i 2025 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -71 | -370 | 39 | -73 | −285 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -57.117 kr. i 2022 til -39.796 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -57 | -288 | 45 | -40 | −189 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 819 | 1.396 | 1.789 | +28 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 819 | 1.396 | 1.789 | +28 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 140.008 kr. i 2023 til 125.527 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 140 | 18 | 126 | +583 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 505 | 312 | 432 | 545 | +26 % | |
| Aktiver i alt | 505 | 1.131 | 1.828 | 2.334 | +28 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 442.883 kr. i 2022 til 560.025 kr. i 2025 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 443 | 555 | 600 | 560 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 62.080 kr. i 2022 til 1.774.051 kr. i 2025 (+2758 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 62 | 550 | 1.228 | 1.774 | +44 % | |
| Passiver i alt | 505 | 1.131 | 1.828 | 2.334 | +28 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hundested — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Halsnæs