God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Møllehaven 2, 4040 Jyllinge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -0,4 % | 12,9 % | -1,2 % | -44,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 206,4 % | 180,4 % | 167 % | 162,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 79,5 % | 91,6 % | 90,4 % | 88,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -0,5 % | 14,1 % | -1,3 % | -50,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 79,5 % | 91,6 % | 90,4 % | 88,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 20,5 % | 8,4 % | 9,6 % | 11,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 2,4 % | 14,7 % | 4,9 % | 7,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -6.250 kr. i 2021 til -3.125 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 3 | -2 | -12 | -3 | +74 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -6.250 kr. i 2021 til -3.125 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -6 | 3 | -2 | -12 | -3 | +74 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -38.143 kr. i 2021 til -5.797.099 kr. i 2025 (−15098 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -38 | -22 | 1.828 | -170 | -5.797 | −3310 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -29.828 kr. i 2021 til -5.797.099 kr. i 2025 (−19335 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -30 | -17 | 1.832 | -170 | -5.797 | −3318 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.842 | 3.842 | 13.237 | 13.106 | 11.958 | −9 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.842 | 3.842 | 13.237 | 13.106 | 11.958 | −9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 679.559 kr. i 2021 til 43.864 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 680 | 10 | 80 | 29 | 44 | +51 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 824 | 895 | 987 | 988 | 959 | −3 % | |
| Aktiver i alt | 4.665 | 4.736 | 14.224 | 14.094 | 12.917 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.742.197 kr. i 2021 til 11.429.003 kr. i 2025 (+205 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.742 | 3.765 | 13.029 | 12.738 | 11.429 | −10 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 538.116 kr. i 2022 til 896.719 kr. i 2025 (+67 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 538 | 648 | 765 | 897 | +17 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 923.275 kr. i 2021 til 590.802 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 923 | 433 | 547 | 592 | 591 | −0 % | |
| Passiver i alt | 4.665 | 4.736 | 14.224 | 14.094 | 12.917 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Jyllinge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Roskilde