Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Møllegårdsvej 2B, 7080 Børkop · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 2,7 % | 9 % | 2,8 % | 9,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 656,2 % | 44,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,6 % | 99,6 % | 97,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 2,7 % | 9 % | 2,8 % | 10,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,8 % | 99,6 % | 99,6 % | 97,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,2 % | 0,4 % | 0,4 % | 2,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 202,2 % | 171,1 % | 503,6 % | 40,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -51.932 kr. i 2022 til -24.999 kr. i 2026 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -52 | -24 | -27 | -27 | -25 | +7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -308.624 kr. i 2022 til 506.025 kr. i 2026 (+264 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -309 | 102 | 411 | 136 | 506 | +273 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -308.624 kr. i 2022 til 394.309 kr. i 2026 (+228 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -309 | 102 | 365 | 106 | 394 | +272 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | 3.675 | 3.965 | +8 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | 3.675 | 3.965 | +8 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 53.004 kr. i 2022 til 41.970 kr. i 2026 (−21 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 53 | 13 | 27 | 79 | 42 | −47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.871 | 3.848 | 4.073 | 103 | 46 | −56 % | |
| Aktiver i alt | 3.871 | 3.848 | 4.073 | 3.779 | 4.011 | +6 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.833.755 kr. i 2022 til 3.907.096 kr. i 2026 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.834 | 3.841 | 4.057 | 3.763 | 3.907 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 36.934 kr. i 2022 til 103.931 kr. i 2026 (+181 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 37 | 6 | 16 | 16 | 104 | +560 % | |
| Passiver i alt | 3.871 | 3.848 | 4.073 | 3.779 | 4.011 | +6 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Børkop — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.