Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Buderupholmvej 9, 9200 Aalborg SV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 4,9 % | 4 % | 8,7 % | 2,6 % | 11,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,3 % | 99,6 % | 98,1 % | 98,5 % | 99 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 5 % | 4 % | 8,9 % | 2,6 % | 11,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,3 % | 99,6 % | 98,1 % | 98,5 % | 99 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,7 % | 0,4 % | 1,9 % | 1,5 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 107,8 % | 407,4 % | 52,9 % | 139,8 % | 122,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -35.871 kr. i 2022 til -42.972 kr. i 2026 (−20 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -36 | -30 | -39 | -37 | -43 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 608.437 kr. i 2022 til 1.538.266 kr. i 2026 (+153 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 608 | 504 | 1.199 | 340 | 1.538 | +353 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 474.582 kr. i 2022 til 1.291.382 kr. i 2026 (+172 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 475 | 391 | 938 | 265 | 1.291 | +388 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 278.745 kr. i 2022 til 139.769 kr. i 2026 (−50 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 279 | 171 | 107 | 219 | 140 | −36 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.688 | 8.748 | 9.729 | 9.347 | 11.096 | +19 % | |
| Aktiver i alt | 9.688 | 9.748 | 10.729 | 10.347 | 11.096 | +7 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.429.059 kr. i 2022 til 10.982.153 kr. i 2026 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.429 | 9.706 | 10.526 | 10.191 | 10.982 | +8 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 258.498 kr. i 2022 til 114.170 kr. i 2026 (−56 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 258 | 42 | 203 | 156 | 114 | −27 % | |
| Passiver i alt | 9.688 | 9.748 | 10.729 | 10.347 | 11.096 | +7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalborg SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aalborg