Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hyldebjergvænget 8, 4330 Hvalsø · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,2 % | -6,2 % | 54,2 % | 0,1 % | 81,4 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 59,6 % | 57,8 % | 157,1 % | 118,5 % | 117,2 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 15 % | 8,1 % | 47,7 % | 26,4 % | 94 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -14,7 % | -76,3 % | 113,5 % | 0,5 % | 86,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 15 % | 8,1 % | 47,7 % | 26,4 % | 94 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 85 % | 91,9 % | 52,3 % | 73,6 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,1 % | 0 % | 1,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | -4 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.501 kr. i 2021 til -3.807 kr. i 2025 (−52 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | -2 | 272 | -3 | -4 | −30 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -4.428 kr. i 2021 til 7.008.679 kr. i 2025 (+158381 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -12 | 275 | 5 | 7.009 | +144707 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -4.010 kr. i 2021 til 7.006.919 kr. i 2025 (+174836 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -4 | -12 | 273 | 1 | 7.007 | +758225 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 90 | 90 | 90 | 90 | 8.006 | +8796 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 90 | 90 | 90 | 90 | 8.006 | +8796 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 185 kr. i 2023 til 8.321 kr. i 2025 (+4398 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 0 | 0 | 8 | +4279 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 92 | 102 | 413 | 615 | 604 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 182 | 192 | 503 | 705 | 8.610 | +1121 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 27.304 kr. i 2021 til 8.094.808 kr. i 2025 (+29547 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | 15 | 240 | 186 | 8.095 | +4248 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 155.121 kr. i 2021 til 515.475 kr. i 2025 (+232 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 155 | 177 | 263 | 519 | 515 | −1 % | |
| Passiver i alt | 182 | 192 | 503 | 705 | 8.610 | +1121 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2022 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvalsø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.