Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Tranegårdsvej 20, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | -1,2 | -1,4 | -1,3 | -1,5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 23,7 % | 10 % | 6,1 % | 0,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 97,4 % | 6,7 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 86,7 % | 92,4 % | 95,6 % | 94,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 27,3 % | 10,8 % | 6,4 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -16.937.000 kr. | -17.826.000 kr. | -18.667.000 kr. | -19.000.000 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 86,7 % | 92,4 % | 95,6 % | 94,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 13,3 % | 7,6 % | 4,4 % | 5,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 1,6 % | 0,9 % | 12,5 % | 66,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.340.000 kr. i 2021 til -18.000.000 kr. i 2025 (−184 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6.340 | -16.936 | -17.825 | -18.976 | -18.000 | +5 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 12.830.000 kr. i 2021 til 11.000.000 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.830 | 13.113 | 11.814 | 12.713 | 11.000 | −13 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -20.347.000 kr. i 2021 til -20.000.000 kr. i 2025 (+2 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -20.347 | -18.144 | -19.084 | -20.134 | -20.000 | +1 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 441.367.000 kr. i 2021 til 27.000.000 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 441.367 | 1.980.801 | 876.861 | 568.199 | 27.000 | −95 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 459.793.000 kr. i 2021 til 29.000.000 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 459.793 | 2.050.025 | 884.856 | 577.870 | 29.000 | −95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 41.529 | 41.283 | 41.940 | 40.717 | 39.000 | −4 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.750.701 | 8.486.910 | 8.815.504 | 9.247.826 | 8.741.000 | −5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.792.230 | 8.528.193 | 8.857.444 | 9.288.543 | 8.780.000 | −5 % | |
| Varebeholdninger | – | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.076.000 kr. i 2021 til 2.000.000 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.076 | 2.223 | 3.542 | 666 | 2.000 | +200 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 255.680 | 137.708 | 27.281 | 141.033 | 150.000 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 2.047.910 | 8.665.901 | 8.884.724 | 9.429.575 | 8.930.000 | −5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.903.228.000 kr. i 2021 til 8.442.000.000 kr. i 2025 (+344 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.903.228 | 7.509.778 | 8.213.824 | 9.011.255 | 8.442.000 | −6 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 105.131.000 kr. i 2021 til 486.000.000 kr. i 2025 (+362 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 105.131 | 1.014.702 | 265.370 | 412.992 | 486.000 | +18 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 39.551.000 kr. i 2021 til 3.000.000 kr. i 2025 (−92 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 39.551 | 141.421 | 405.530 | 5.327 | 3.000 | −44 % | |
| Passiver i alt | 2.047.910 | 8.665.901 | 8.884.724 | 9.429.575 | 8.930.000 | −5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 6 | 5 | 5 | 6 | 6 | 0 % | |
78 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte