Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Engvangsvej 4, 4600 Køge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 37,6 % | 3,5 % | -24,5 % | -0,3 % | 22,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,7 % | 2,9 % | 7 % | 10,7 % | 14 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -45,7 % | -38,8 % | -69 % | -63,4 % | -22,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -82,1 % | -9,1 % | 35,6 % | 0,4 % | -100,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -45,7 % | -38,8 % | -69 % | -63,4 % | -22,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 145,7 % | 138,8 % | 169 % | 163,4 % | 122,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 7 % | 10,7 % | 14 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reduceret; point efter andel af underskuddet der er lukket
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -5.750 kr. i 2023 til -5.000 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | -6 | -6 | -5 | +15 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | -5 | -5 | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 232.967 kr. i 2021 til 203.050 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 233 | 24 | – | -2 | 203 | +12259 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 232.967 kr. i 2021 til 203.050 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 233 | 24 | -144 | -2 | 203 | +12259 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 605 | 644 | 516 | 528 | 749 | +42 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 605 | 644 | 516 | 528 | 749 | +42 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 69.206 kr. i 2023 til 154.458 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 69 | 112 | 154 | +38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 15 | 27 | 69 | 112 | 154 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 620 | 670 | 585 | 639 | 903 | +41 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -283.729 kr. i 2021 til -202.303 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -284 | -260 | -404 | -405 | -202 | +50 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 904.108 kr. i 2021 til 1.105.505 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 904 | 931 | 989 | 1.045 | 1.106 | +6 % | |
| Passiver i alt | 620 | 670 | 585 | 639 | 903 | +41 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Køge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Stevns