Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Rugvænget 11B, 2630 Taastrup · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 1,3 % | 3,7 % | 3,3 % | 1,4 % | 2,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 5 % | 4,4 % | 6,5 % | 3,5 % | 1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 13,7 % | 11,2 % | 14,4 % | 16 % | 18,7 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,3 % | 33 % | 22,8 % | 8,7 % | 13,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 13,7 % | 11,2 % | 14,4 % | 16 % | 18,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 86,3 % | 88,8 % | 85,6 % | 84 % | 81,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 2,4 % | 1,1 % | 3,3 % | 3 % | 0,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 489.715 kr. i 2021 til 1.718.267 kr. i 2025 (+251 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 490 | 711 | 1.635 | 1.547 | 1.718 | +11 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 489.715 kr. i 2021 til 1.718.267 kr. i 2025 (+251 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 490 | 711 | 1.635 | 1.547 | 1.718 | +11 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 204.743 kr. i 2021 til 664.586 kr. i 2025 (+225 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 205 | 1.015 | 915 | 381 | 665 | +74 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 159.510 kr. i 2021 til 517.441 kr. i 2025 (+224 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 160 | 791 | 710 | 298 | 517 | +74 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 12.174 | 20.902 | 20.902 | 20.902 | 20.902 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.174 | 20.902 | 20.902 | 20.902 | 20.902 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 141.517 kr. i 2021 til 24.695 kr. i 2025 (−83 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 142 | 112 | 356 | 317 | 25 | −92 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 292 | 470 | 715 | 379 | 144 | −62 % | |
| Aktiver i alt | 12.466 | 21.372 | 21.617 | 21.281 | 21.046 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.708.698 kr. i 2021 til 3.925.434 kr. i 2025 (+130 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.709 | 2.400 | 3.110 | 3.408 | 3.925 | +15 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 4.242.781 kr. i 2021 til 5.759.261 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.243 | 7.636 | 6.750 | 6.278 | 5.759 | −8 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.869.267 kr. i 2021 til 10.406.148 kr. i 2025 (+77 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.869 | 10.613 | 10.957 | 10.718 | 10.406 | −3 % | |
| Passiver i alt | 12.466 | 21.372 | 21.617 | 21.281 | 21.046 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 23 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Taastrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Høje-Taastrup