Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Emmelevgyden 25, 5450 Otterup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | -28,1 % | 107,6 % | 24,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 0,2 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | -21,9 % | 100 % | 93,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 128,3 % | 107,6 % | 26,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | -21,9 % | 100 % | 93,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 121,9 % | 0 % | 6,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -227.438 kr. i 2021 til -15.625 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -227 | -580 | -30 | -3.670 | -16 | +100 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -553.278 kr. i 2021 til 1.866.215 kr. i 2025 (+437 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -553 | -913 | -7.113 | 80.757 | 1.866 | −98 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -467.637 kr. i 2021 til 1.455.648 kr. i 2025 (+411 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -468 | -835 | -7.038 | 77.591 | 1.456 | −98 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 35.408 | 35.408 | 24.938 | 0 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 35.408 | 35.408 | 24.938 | 0 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 86 | 78 | 75 | 72.123 | 5.924 | −92 % | |
| Aktiver i alt | 35.494 | 35.486 | 25.013 | 72.123 | 5.924 | −92 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.388.910 kr. i 2021 til 5.562.560 kr. i 2025 (+133 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.389 | 1.554 | -5.484 | 72.107 | 5.563 | −92 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 33.104.971 kr. i 2021 til 361.173 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 33.105 | 33.932 | 30.497 | 16 | 361 | +2212 % | |
| Passiver i alt | 35.494 | 35.486 | 25.013 | 72.123 | 5.924 | −92 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
15 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Otterup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Nordfyns