Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bastholm Møllevej 31, 9760 Vrå · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 89 % | 63,8 % | 13,4 % | 18,5 % | 26,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 0 % | 11,4 % | 55,2 % | 17 % | 20,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 99,6 % | 99,6 % | 99,6 % | 99,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 89,3 % | 64 % | 13,4 % | 18,6 % | 26,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -5.000 kr. | -10.653 kr. | -10.155 kr. | -11.164 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 99,6 % | 99,6 % | 99,6 % | 99,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 0,4 % | 0,4 % | 0,4 % | 0,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 0 % | 43,9 % | 17 % | 20,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -10.468 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -11 | -10 | -11 | -10 | +6 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.000 kr. i 2021 til -10.468 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -5 | -11 | -10 | -11 | -10 | +6 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.292.531 kr. i 2021 til 2.025.779 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.293 | 2.578 | 615 | 1.048 | 2.026 | +93 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.292.531 kr. i 2021 til 2.025.779 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.293 | 2.578 | 615 | 1.048 | 2.026 | +93 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.453 | 4.041 | 4.591 | 5.650 | 7.687 | +36 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.453 | 4.041 | 4.591 | 5.650 | 7.687 | +36 % | |
| Varebeholdninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 7.524 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 8 | 4 | 8 | +92 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 2 | 10 | 4 | 8 | +92 % | |
| Aktiver i alt | 1.453 | 4.043 | 4.601 | 5.654 | 7.694 | +36 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.447.531 kr. i 2021 til 7.656.929 kr. i 2025 (+429 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.448 | 4.025 | 4.583 | 5.631 | 7.657 | +36 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.000 kr. i 2021 til 37.153 kr. i 2025 (+643 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | 18 | 18 | 23 | 37 | +61 % | |
| Passiver i alt | 1.453 | 4.043 | 4.601 | 5.654 | 7.694 | +36 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vrå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hjørring