Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Møllevej 15, 4140 Borup · Murerarbejde
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 55,1 | 86,2 | 108,5 | 79,2 | 72,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 30,8 % | 26,2 % | 25,1 % | 22,7 % | 36,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 46,1 % | 36,3 % | 34,5 % | 27,2 % | 43,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 66,8 % | 72,3 % | 72,8 % | 83,2 % | 84,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 46,1 % | 36,3 % | 34,5 % | 27,2 % | 43,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 53,9 % | 63,7 % | 65,5 % | 72,8 % | 56,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 35.429.868 kr. i 2021 til 34.776.823 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 35.430 | 48.777 | 63.239 | 42.023 | 34.777 | −17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.788.261 kr. i 2021 til 3.263.414 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.788 | 4.823 | 4.031 | 2.090 | 3.263 | +56 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 2.963.069 kr. i 2021 til 2.542.909 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.963 | 3.742 | 3.151 | 1.627 | 2.543 | +56 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | 0 | 3.602 | 424 | 153 | 0 | −100 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Aktiver i alt | 9.624 | 14.260 | 12.565 | 7.182 | 6.896 | −4 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 4.436.694 kr. i 2021 til 2.999.057 kr. i 2025 (−32 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.437 | 5.178 | 4.329 | 1.956 | 2.999 | +53 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 9.624 | 14.260 | 12.565 | 7.182 | 6.896 | −4 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 41 kr. i 2021 til 35 kr. i 2025 (−15 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 41 | 52 | 66 | 45 | 35 | −22 % | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Borup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.