Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Åkæret 7, 7100 Vejle · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 10,3 % | -3,9 % | 9,7 % | 5,6 % | 6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 99,4 % | 99,3 % | 99,4 % | 98 % | 99,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 10,4 % | -3,9 % | 9,8 % | 5,7 % | 6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,4 % | 99,3 % | 99,4 % | 98 % | 99,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,6 % | 0,7 % | 0,6 % | 2 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 185,3 % | 67,9 % | 243,2 % | 0 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 407.818 kr. i 2021 til 252.643 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 408 | -141 | 394 | 235 | 253 | +8 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 318.099 kr. i 2021 til 197.488 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 318 | -110 | 308 | 184 | 197 | +8 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 248 | 279 | 193 | 141 | 86 | −39 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 248 | 279 | 193 | 141 | 86 | −39 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 34.753 kr. i 2021 til 317.457 kr. i 2025 (+813 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 35 | 13 | 46 | 0 | 317 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.833 | 2.577 | 2.971 | 3.132 | 3.203 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 3.081 | 2.857 | 3.164 | 3.273 | 3.289 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.062.519 kr. i 2021 til 3.269.588 kr. i 2025 (+7 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.063 | 2.838 | 3.146 | 3.207 | 3.270 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 18.750 kr. i 2021 til 19.500 kr. i 2025 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 19 | 19 | 19 | 66 | 20 | −71 % | |
| Passiver i alt | 3.081 | 2.857 | 3.164 | 3.273 | 3.289 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.