God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skibet Bakkevej 18, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 80,7 % | -20 % | -9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 382 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 97,3 % | 98,7 % | 76,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 82,9 % | -20,3 % | -11,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 97,3 % | 98,7 % | 76,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 2,7 % | 1,3 % | 23,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 382 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -2.375 kr. i 2023 til -2.610 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -2 | -2 | -3 | −39 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | -3 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 193.676 kr. i 2023 til -8.035 kr. i 2025 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 194 | -29 | -8 | +72 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 193.676 kr. i 2023 til -8.035 kr. i 2025 (−104 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 194 | -29 | -8 | +72 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 40 | 14 | 9 | −32 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 40 | 14 | 9 | −32 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 200.051 kr. i 2023 til 79.594 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 200 | 132 | 80 | −40 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 200 | 132 | 80 | −40 % | |
| Aktiver i alt | 240 | 145 | 89 | −39 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 233.676 kr. i 2023 til 68.000 kr. i 2025 (−71 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 234 | 144 | 68 | −53 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.375 kr. i 2023 til 20.835 kr. i 2025 (+227 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 2 | 21 | +1011 % | |
| Passiver i alt | 240 | 145 | 89 | −39 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.