Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bergensvej 5, 6230 Rødekro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 5,8 | 4,5 | 5,6 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 13 % | 11,2 % | 9,5 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 99,3 % | 98,7 % | 98,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 13,1 % | 11,4 % | 9,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 271.762 kr. | 210.967 kr. | 232.413 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 99,3 % | 98,7 % | 98,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 0,7 % | 1,3 % | 1,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | 847,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 173.785 kr. i 2021 til 232.413 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 174 | 142 | 272 | 211 | 232 | +10 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 148.378 kr. i 2021 til 190.727 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 148 | 106 | 225 | 164 | 191 | +16 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.114.760 kr. i 2021 til 2.242.281 kr. i 2025 (−46 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.115 | 3.614 | 2.567 | 2.636 | 2.242 | −15 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.024.758 kr. i 2021 til 2.104.916 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.025 | 3.614 | 2.565 | 2.463 | 2.105 | −15 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.619 | 2.640 | 2.593 | 2.547 | 2.084 | −18 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 8.810 | 10.101 | 9.541 | 11.390 | 9.855 | −13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.429 | 12.741 | 12.134 | 13.937 | 11.939 | −14 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 89.963 kr. i 2021 til 1.536.227 kr. i 2025 (+1608 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 90 | 61 | 202 | 2.734 | 1.536 | −44 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.243 | 4.514 | 7.593 | 8.016 | 10.234 | +28 % | |
| Aktiver i alt | 13.672 | 17.255 | 19.727 | 21.953 | 22.173 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 13.530.117 kr. i 2021 til 21.813.243 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.530 | 17.088 | 19.596 | 21.670 | 21.813 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 130.318 kr. i 2021 til 178.310 kr. i 2025 (+37 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 130 | 81 | 128 | 260 | 178 | −32 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 11.086 kr. i 2021 til 181.277 kr. i 2025 (+1535 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 87 | 3 | 23 | 181 | +678 % | |
| Passiver i alt | 13.672 | 17.255 | 19.727 | 21.953 | 22.173 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødekro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa