Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Århusvej 108, 8940 Randers SV · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 4,2 % | 4,3 % | 4,3 % | 4,6 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 98,2 % | 96,3 % | 98,9 % | 99,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 4,3 % | 4,4 % | 4,3 % | 4,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -43.374 kr. | -135.824 kr. | -92.243 kr. | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 98,2 % | 96,3 % | 98,9 % | 99,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 1,8 % | 3,7 % | 1,1 % | 0,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 279,6 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 139.280.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 139.280 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 25.466.135 kr. i 2021 til -108.712 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 25.466 | -43 | -136 | -92 | -109 | −18 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 16.688.094 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.688 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 1.263.000 kr. i 2021 til -92.243 kr. i 2024 (−107 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.263 | -43 | -136 | -92 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.996.146 kr. i 2021 til 3.017.837 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.996 | 2.369 | 2.823 | 2.966 | 3.018 | +2 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 121.000 kr. i 2021 til 2.792.097 kr. i 2025 (+2208 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 121 | 2.266 | 2.638 | 2.638 | 2.792 | +6 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 57.905 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.367 | 21.462 | 26.768 | 21.229 | 24.894 | +17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 59.272 | 21.462 | 26.768 | 21.229 | 24.894 | +17 % | |
| Varebeholdninger | 21.977 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 15.553.452 kr. i 2021 til 7.221.993 kr. i 2025 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15.553 | 12.313 | 6.368 | 13.650 | 7.222 | −47 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | 35.267 | 40.158 | 35.983 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 103.062 | 54.173 | 62.034 | 61.387 | 60.877 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 44.924.000 kr. i 2021 til 60.793.038 kr. i 2025 (+35 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44.924 | 53.210 | 59.757 | 60.702 | 60.793 | +0 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 27.280.653 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 27.281 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.520.577 kr. i 2021 til 83.635 kr. i 2025 (−99 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.521 | 953 | 2.277 | 685 | 84 | −88 % | |
| Passiver i alt | 100.914 | 54.173 | 62.034 | 61.387 | 60.877 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 43 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 43 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
11 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers SV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers