God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Opalvænget 31, 4780 Stege · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 3,4 | 3,9 | 4,8 | 4,4 | 5 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -2,5 % | 2,5 % | 3,7 % | -3,8 % | 12,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 23 % | 30,1 % | 29,6 % | 13,4 % | 14,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 27,5 % | 29,3 % | 34,7 % | 27,6 % | 38,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -9 % | 8,6 % | 10,6 % | -13,9 % | 33,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 404.618 kr. | 454.066 kr. | 507.189 kr. | 579.664 kr. | 738.910 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 27,5 % | 29,3 % | 34,7 % | 27,6 % | 38,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 72,5 % | 70,7 % | 65,3 % | 72,4 % | 61,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 1,3 % | 0 % | 4,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 404.618 kr. i 2021 til 738.910 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 405 | 454 | 507 | 580 | 739 | +27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 284.829 kr. i 2021 til 589.684 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 285 | 337 | 402 | 448 | 590 | +32 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -124.935 kr. i 2021 til 1.309.107 kr. i 2025 (+1148 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -125 | 278 | 358 | -234 | 1.309 | +659 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -198.999 kr. i 2021 til 1.189.456 kr. i 2025 (+698 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -199 | 207 | 285 | -329 | 1.189 | +462 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7.371 | 7.477 | 6.967 | 8.429 | 8.279 | −2 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 454 | 520 | 633 | 0 | 895 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 7.825 | 7.997 | 7.600 | 8.429 | 9.174 | +9 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 7.722 kr. i 2023 til 43.993 kr. i 2025 (+470 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 8 | 0 | 44 | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 213 | 231 | 181 | 154 | 154 | +0 % | |
| Aktiver i alt | 8.038 | 8.228 | 7.781 | 8.583 | 9.329 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.207.158 kr. i 2021 til 3.559.648 kr. i 2025 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.207 | 2.414 | 2.699 | 2.370 | 3.560 | +50 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 4.906.564 kr. i 2021 til 4.695.915 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.907 | 5.047 | 4.469 | 5.059 | 4.696 | −7 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 924.057 kr. i 2021 til 1.073.277 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 924 | 767 | 613 | 1.154 | 1.073 | −7 % | |
| Passiver i alt | 8.038 | 8.228 | 7.781 | 8.583 | 9.329 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 1 | 0 | −100 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Stege — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vordingborg