Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Gulkløvervænget 24, 2625 Vallensbæk · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9,5 % | 9,2 % | 40,8 % | 50,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 430,8 % | 431,4 % | 857,8 % | 164,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 79,1 % | 78,8 % | 94,7 % | 72,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 12 % | 11,6 % | 43,1 % | 69,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 79,1 % | 78,8 % | 58,4 % | 36 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 20,9 % | 21,2 % | 5,3 % | 27,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 4,4 % | 9,8 % | 58,4 % | 2,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 100.781 kr. i 2021 til 2.299.199 kr. i 2024 (+2181 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 112 | 721 | 2.299 | +219 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 1.407 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 100.781 kr. i 2021 til 891.723 kr. i 2024 (+785 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 112 | 721 | 892 | +24 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 100.771 kr. i 2021 til 891.178 kr. i 2024 (+784 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 101 | 112 | 721 | 891 | +24 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 78.601 kr. i 2021 til 695.119 kr. i 2024 (+784 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 79 | 86 | 562 | 695 | +24 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | 500 | 500 | 0 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 81 | 81 | 81 | 81 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 169 | 169 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 81 | 81 | 750 | 750 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 7.581 kr. i 2021 til 9.558 kr. i 2024 (+26 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 8 | 20 | 43 | 10 | −78 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 749 | 860 | 628 | 625 | −0 % | |
| Aktiver i alt | 830 | 942 | 1.378 | 1.375 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 656.021 kr. i 2021 til 995.074 kr. i 2024 (+52 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 656 | 742 | 1.305 | 995 | −24 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 173.750 kr. i 2021 til 379.715 kr. i 2024 (+119 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 174 | 199 | 73 | 380 | +419 % | |
| Passiver i alt | 830 | 942 | 1.378 | 1.375 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vallensbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vallensbæk