Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Brøndbyskel 11, 2650 Hvidovre · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -55,3 % | -273,9 % | -61,7 % | 60,5 % | 12 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 93,4 % | 73,9 % | 42,1 % | 75,8 % | 56,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -59,2 % | -370,4 % | -146,6 % | 79,8 % | 21,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,4 % | 73,9 % | 42,1 % | 75,8 % | 56,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,6 % | 26,1 % | 57,9 % | 24,2 % | 43,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.245 kr. i 2021 til -9.405 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -6 | -9 | -9 | −8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -227.110 kr. i 2021 til 58.298 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -227 | -303 | -49 | 131 | 58 | −56 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -227.543 kr. i 2021 til 58.298 kr. i 2025 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -228 | -303 | -49 | 131 | 58 | −56 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 150.360 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 2 | 0 | 1 | 150 | +12740 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Aktiver i alt | 412 | 111 | 79 | 217 | 485 | +124 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 384.358 kr. i 2021 til 275.622 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 384 | 82 | 33 | 164 | 276 | +68 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 412 | 111 | 79 | 217 | 485 | +124 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre