Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kongelysvej 11, 2820 Gentofte · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0,3 % | 0,6 % | 1,7 % | 2,4 % | 2 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 578,5 % | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 78,4 % | 90,5 % | 90,3 % | 89,9 % | 90 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0,4 % | 0,7 % | 1,9 % | 2,7 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,4 % | 90,5 % | 90,3 % | 89,9 % | 90 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,6 % | 9,5 % | 9,7 % | 10,1 % | 10 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,6 % | 3,5 % | 3,7 % | 0,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 245.844 kr. i 2021 til 69.741 kr. i 2025 (−72 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 246 | 153 | -149 | -22 | 70 | +421 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 245.844 kr. i 2021 til -148.995 kr. i 2023 (−161 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 246 | 153 | -149 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 248.864 kr. i 2021 til 3.560.754 kr. i 2025 (+1331 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 249 | 1.025 | 2.891 | 4.241 | 3.561 | −16 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 194.128 kr. i 2021 til 2.777.388 kr. i 2025 (+1331 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 194 | 800 | 2.255 | 3.308 | 2.777 | −16 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 56.000 | 56.000 | 56.000 | 56.000 | 56.000 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 56.000 | 56.000 | 56.000 | 56.000 | 56.000 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.748 kr. i 2022 til 6.267 kr. i 2025 (+259 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 2 | 31 | 66 | 6 | −91 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 859 | 74.818 | 77.650 | 81.863 | 84.712 | +3 % | |
| Aktiver i alt | 56.859 | 130.818 | 133.650 | 137.863 | 140.712 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 44.570.656 kr. i 2021 til 126.710.730 kr. i 2025 (+184 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44.571 | 118.370 | 120.625 | 123.933 | 126.711 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | 0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 148.450 kr. i 2021 til 1.861.175 kr. i 2025 (+1154 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 148 | 308 | 885 | 1.790 | 1.861 | +4 % | |
| Passiver i alt | 56.859 | 130.818 | 133.650 | 137.863 | 140.712 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Gentofte — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte