Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Kondorvej 7, 7620 Lemvig · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 37,9 % | 29,5 % | 25,7 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 19 % | 455,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 78,8 % | 85,5 % | 92,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 48,1 % | 34,5 % | 27,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 78,8 % | 85,5 % | 92,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 21,2 % | 14,5 % | 7,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0 % | 214,6 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -4.000 kr. i 2022 til -17.372 kr. i 2025 (−334 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -4 | -7 | -17 | -17 | −2 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 895.605 kr. i 2022 til 2.315.636 kr. i 2025 (+159 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 896 | 1.990 | 2.116 | 2.316 | +9 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 895.605 kr. i 2022 til 2.316.881 kr. i 2025 (+159 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 896 | 1.995 | 2.125 | 2.317 | +9 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.735 | 5.083 | 5.236 | 5.575 | +6 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.735 | 5.083 | 5.236 | 5.575 | +6 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 421 kr. i 2023 til 2.781.800 kr. i 2025 (+660660 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 923 | 2.782 | +201 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 179 | 1.961 | 3.434 | +75 % | |
| Aktiver i alt | 1.735 | 5.262 | 7.196 | 9.009 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.731.268 kr. i 2022 til 8.349.494 kr. i 2025 (+382 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.731 | 4.147 | 6.155 | 8.349 | +36 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 173.392 kr. i 2023 til 633.937 kr. i 2025 (+266 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 173 | 612 | 634 | +4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.000 kr. i 2022 til 25.589 kr. i 2025 (+540 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4 | 941 | 430 | 26 | −94 % | |
| Passiver i alt | 1.735 | 5.262 | 7.196 | 9.009 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | 0 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lemvig — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Lemvig